fbpx

Kurti nuk i ndal videot nga xhipi i zi, jep një njoftim për arsimin

HomeLajmeKosovë

Kurti nuk i ndal videot nga xhipi i zi, jep një njoftim për arsimin

Kryeministri Albin Kurti edhe sot ka vazhduar avazin e njëjtë me video-selfie nga xhipi i zi.

Përmes kësaj videoje Kurti ka njoftuar se është duke shkuar në komunën e Gjakovës për t’i vënë gurthemelet e një shkolle fillore dhe një çerdheje.

“Pas ndarjes së shpërblimeve për 45 fituesit për garat vendore e ndërkombëtare në matematikë e fizikë, tash jemi rrugës për në Poroshec të Gjakovës ku do të vemi gurë themelin e shkollës së re fillore. Më pas do jemi në Rezinë ku do vendosim gurë themelin e çerdhes së re atje. E ardhmja e shtetit tonë por edhe e ekonomisë e shoqërisë sonë varet nga arsimi ynë”, ka deklaruar Kurti.

Javën e kaluar Kurtin e tallën dy deputetë opozitar për videot që po i realizon.

Arben Gashi i LDK-së dhe Besnik Tahiri i AAK-së porositën kryeministrin që të punojë dhe të jep rezultate.