Connect with us

Kosovë

Kurti lavdon kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, e quan “luftëtar i shquar i Kosharës”

Published

on

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i ftuar në Syri Tv në ‘Çim Peka Live’, ku foli për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe Shqipëri.

Ai në këtë intervistë, gjithashtu ka folur edhe për luf tën e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kurti, nuk ka lënë pa përmendur edhe njërin nga komandantët dhe strategët e luf tës së Koshares, tani kryetar i degës së LDK-së në Prizren, Anton Quni.

“Keni luftëtarë edhe në mesin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Si shembull, Anton Quni është deputet nga Prizreni i cili është ndër luf tëtarët më të shquar të Koshares.

Luftëtarë ka në të gjitha anët”, shprehet mes tjerash në këtë intervistë lideri i Lëvizës Vetëvendosje.

Advertisement
Comments