fbpx

Kurti deputetit të AAK-së: “Po ju duhet të shpifni diçka për të më kritikuar..”

HomeLajmeKosovë

Kurti deputetit të AAK-së: “Po ju duhet të shpifni diçka për të më kritikuar..”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka replikuar me deputetin e AAK-së, Bekë Berisha, i cili tha se tha se “në 89-ten mija studentë në protesta thoshin tri herë poshtë Millosheviqi, e mixha i njërit këtu që s’po ia përmendi emrin thoshte një herë poshtë Millosheviqi, e tri herë poshtë ai që s’po ia përmendi emrin”.

Kurti tha se ‘shumica dërmuese e popullit të Kosovës ka qenë kundër Jugosllavisë e Serbisë. Po ju duhet të shpifni për të më kritikuar. Deputeti Berisha po shpif për të e popullin e Kosovës”

“Nuk ka çka të duhet kjo. Sapo e ofendove popullin. Shumica dërmuese gjithmonë kanë qenë kundër Serbisë dhe Jugosllavisë. Mos e ofendo as popullin e as mua”, është shprehur Kurti.

COMMENTS

x