fbpx

Kryetari i OVLUÇK-së i reagon Kurtit për luftën me një thënie të moçme

HomeLajmeKosovë

Kryetari i OVLUÇK-së i reagon Kurtit për luftën me një thënie të moçme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka folur për mundësinë e një lufte në Kosovë, duke thënë se Serbia aktualisht po armatos fuqishëm ushtrinë e saj me pajisje që i merr nga Rusia dhe Kina.

Në mesin e shumë personave, ndaj deklaratës së Kurtit ka reaguar edhe Faton Klinaku.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar “Kjo çështja e luftës po bëhet si çështja e atij bariut që nuk i besonte më askush se ujku po ia han delet”.

x