fbpx

Kryeministri Kurti ngushëllon Turqinë: “Mendime dhe lutjet tona janë për familjet e atyre që humbën jetën..”

HomeLajmeKosovë

Kryeministri Kurti ngushëllon Turqinë: “Mendime dhe lutjet tona janë për familjet e atyre që humbën jetën..”

Kryeministri i vendit Albin Kurti, u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave nga shpërthimi i sotëm vdekjeprurës në Stamboll.

Ai u ka uruar shërim të shpejtë plagosurve nga ky akt.

”I shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta Republikës së Turqisë pas shpërthimit të sotëm vdekjeprurës në Stamboll. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e atyre që humbën jetën, ndërsa të plagosurve u uroj shërim të shpejtë”.