fbpx

Kryediplomati i Italisë porosit palët që të mos marrin veprime të një anshme për targat

HomeLajmeKosovë

Kryediplomati i Italisë porosit palët që të mos marrin veprime të një anshme për targat

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq do t’u drejtohet qytetarëve të shtetit të tij, sonte në orën 19:00, raporton RTS.

Kjo vjen pasi Kosova dhe Serbia nuk arritën asnjë marrëveshje në Bruksel, pas bisedimeve të gjata të hënën.

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, tha se Kosova dhe Serbia nuk arritën ndonjë marrëveshje për çështjen e targave dhe për këtë hodhi përgjegjësinë sidomos te pala kosovare.

Borrell priti të hënën në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.