Connect with us

Kosovë

Krerët e shtetit bëjnë homazhe në Reçak

Published

on

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në kompleksin memorial në Reçak.

Në 23-vjetorin e masakrës në Reçakut, ata kanë bërë nderime të shoqëruar nga pjesëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar.

Homazhe po bëjnë edhe pjesëtarë të FSK-së dhe Policisë së Kosovës.

Gjatë ditës tre udhëheqësit e shtetit do të marrin pjesë edhe në një akademi përkujtimore në Shtime.

Advertisement
Comments