fbpx

Krasniqi në 23 vjetorin e themelimit të policisë: Ndonëse pa paga dinjitoze, mbetet institucion i shquar

HomeLajmeKosovë

Krasniqi në 23 vjetorin e themelimit të policisë: Ndonëse pa paga dinjitoze, mbetet institucion i shquar

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se policia e Kosovës mbetet një ndër institucionet më të shquara, ndonëse nuk ka paga dinjitoze, e kushte jo të favorshme të punës.

Përmes një postimi në Facebook, në 23 vjetorin e themelimit të policisë, Krasniqi tutje ka lavdëruar punonjësit e këtij institucioni duke thënë se është përherë mirënjohës.

“23 vite më parë, Kosova u bë me Shërbimin Policor të Kosovës, që më pas u shndërrua në Polici të Kosovës, për t’i hapur rrugë mbrojtjes së qytetarëve, rendit dhe ligjit në vendin tonë. Aktualisht, Policia jonë, ndonëse me kushte jo të favorshme të punës, e pa paga dinjitoze, mbetet një ndër institucionet më të shquara që ofron shërbim e siguri për secilin, pa dallim. Respekt për punën dhe angazhimin e mijëra grave e burrave që ndër vite kanë vendosur të shërbejnë në Policinë Kosovës, duke ju përmbajtur me dinjitet vizionit, misionit dhe vlerave të këtij profesioni fisnik. Përherë mirënjohës!”, ka shkruar Krasniqi.

x