Connect with us

Kosovë

Konflikti në kazino të Bujanocit, shkon në pesë numri i të plagosurve

Published

on

Ka shkuar në pesë numri i personave të plagosur si pasojë e një përleshjeje që ka ndodhur në një kazino në Breznicë të Bujanocit.

Lajmin e ka konfirmuar Prokurori i Prokurorisë Themelore të Gjilanit Agron Uka.

“Rastit i ka paraprirë një konflikt i mëhershëm mes këtyre personave, i ndodhur diku para një jave. Ka pasur përleshje mes tyre dhe aty është përdorur edhe arma e zjarrit”.

Prokurori shtoi se janë arrestuar nëntë persona.

“Brenda afatit ligjor do të bëhet edhe paraqitje e kërkesës për caktimin e masës së paraburgimit. Fillimisht për 48 orë janë ndaluar gjashtë personave e më pas edhe tre të tjerë”, tha prokurori për Klankosova.tv

Klankosova.tv mëson se deri tek konflikti erdhi për shkak të një shume të parave që të dyshuarit i kanë humbur.

Advertisement