Koha kur Presidentja Osmani ballafaqohej me Vuk Jeremiqin në GJND

HomeLajmeKosovë

Koha kur Presidentja Osmani ballafaqohej me Vuk Jeremiqin në GJND

Profesor dr. Enver Bytyçi, ka publikuar një fotografi të presidentes Vjosa Osmani e cila, sipas tij, tregon ballafaqimin me Vuk Jeremiqin.

Kjo fotografi është bërë 11 vite më parë kur Kosova ballafaqohej me Serbinë në GJND.

GJND-ja vendosi ta njohë pavarësinë e Kosovës në pajtim me Rezolutën 1244 të KS të OKB-së.

Profesor Bytyçi kërkon që që t’i mbyllët goja Vuçiqi e Lavrovit kur spekulojnë me këtë rezolutë.

Postimi i plotë:

Me gjasë kjo foto i përket grupeve përkatëse të Kosovës dhe Serbisë në GJND.

Aty duket qartë Vjosa Osmani në ballafaqim me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Jeremiq.

Si sot 11 vite më parë GJND vendosi ta njohë shtetësinë e Kosovës.

Madje në pajtim edhe me Rezolutën 1244 të KS të OKB-së. Ndaj mbylljani gojën Vuçiqit e Lavrovit, kur ata spekulojnë me këtë rezolutë.

COMMENTS