fbpx

Kina zotohet të jetë objektive dhe e drejtë ndaj Ukrainës

HomeLajmeBota

Kina zotohet të jetë objektive dhe e drejtë ndaj Ukrainës

Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Yi, i ka thënë homologut të tij rus, Sergei Lavrov, se qëndrimi i vendit të tij ndaj Ukrainës do të vazhdojë të jetë siç u shpreh ai objektiv dhe i drejtë.

Wang shpreson se as Rusia dhe as Ukraina nuk do të heqin dorë nga dialogu, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Kjo bisedë mes Yi dhe Lavrov u bë pasi Vladimir Putin tha se Moska planifikon të mobilizojë deri në 300 mijë rezervistë.

x