Connect with us

Bota

Kiev: Tjetër sulm në Lindje, rusët u tërhoqën me humbje të mëdha

Publikuar

me

Mediat italiane raportojnë për një tjetër sulm, i cili po zhvillohet në  Bakhmut dhe Avdiivka, në pjesën lindore të Ukrainës midis forcave të armatosura të Kievit dhe atyre të Moskës.

Ky lajm u bë i  ditur nga Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë së Ukrainës dhe sipas tyre agresorët rusë u zmbrapsën me humbje të konsiderueshme. Ushtria ukrainase shton se, si pjesë e përpjekjeve për të kapur të gjithë rajonin e Donetskut, ushtria ruse sulmoi “pavarësisht humbjeve të saj”

Reklama