fbpx

Këta janë shtatë të arrestuarit që dyshohen për dhunimin dhe trafikimin e 11-vjeçares në muajin qershor

HomeLajmeKosovë

Këta janë shtatë të arrestuarit që dyshohen për dhunimin dhe trafikimin e 11-vjeçares në muajin qershor

Në kuadër të zhvillimeve hetimore për rastin e rëndë të 11-vjeçares nga Prishtina e cila dyshohet se është viktimë e trafikimit dhe keqpërdorimin seksual, dje janë arrestuar shtatë persona, si të dyshuar për për kryerjen e veprave penale “Trafikimi me njerëz”, ”Shërbimet seksuale të viktimës së trafikimit” dhe “Dhunimi’”.

Sinjali mëson ekskluzivisht se të arrestuarit janë: Liridon Gashi, Blendin Sadiku, Gezim Sadiku, Driton Rrahmani, Muhamet Restelica, Flamur Sadiku dhe Muhamet Sadiku.

Të arrestuarit me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe për të njëjtit do të ndërmerren veprimet e mëtejme procedurale ligjore.

x