Kërcënohet imami shqiptar që vazhdimisht lavdon dhe përkrah SHBA-në: “Çka e paske qafen për thikë..”

0 minutes, 42 seconds Read

Imami kosovar, Labinot Maliqi, ka njoftuar se është kërcënuar, pas deklaratës së tij për rëndësinë jetike që ka prania dhe mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shtetin e Kosovës, raporton Gazeta Sinjali.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Maliqi ka bërë të ditur se kjo ka ndodhur pasi në faqen e tij ka ripublikuar një pjesë nga një intervistë televizive, ku më pas një person me emrin Xhengiz Ameti, që dyshohet se është shtetas i Maqedonisë së Veriut, e ka kërcënuar atë me fjalët ‘Çka e paske qafen për thikë”.

Maliqi ka deklaruar se rastin tashmë e ka denoncuar në Polici, teksa ka bërë thirrje tek organet e sigurisë në Maqedoninë e Veriut ta hetojnë të dyshuarin.

Postimi i plotë:

Publikime te ngjashme