fbpx
HomeSportSporti ndërkombëtar

Katër klubet e vetme që Leo Messi ndjek në Instagram

Lionel Messi ka 164 milionë ndjekës në profilin e tij në Instagram, por ndjek vetëm 230 llogari – katër prej tyre janë klube futbolli. Sigurisht që Messi ndjek Barcelonën, ku ai ka luajtur gjithë karrierën e tij profesionale, por ai në thelb është duke u përpjekur të zhbllokojë Blaugranët në jetën reale pasi ka informuar klubin për dëshirën e tij që të largohet këtë verë.

Megjithatë, klubi nga Camp Nou nuk është i vetmi që gjashtë herë fituesi i Topit të Artë ndjek, pasi a ka edhe dy klube angleze në listën e tij.

Ylli argjentinas ndjek Chelsean dhe Manchester Cityn, klube të cilat kanë qenë të lidhur me një transferim të tij.

Lidhjet e Chelsea kanë ardhur kryesisht nga ish-qendërmbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand duke pretenduar se ai është në dijeni dhe gatishmëria nga City për të bërë një marrëveshje është e vërtetë dhe vjen nga gazetarë dhe media të shumta të besueshme.

Së fundmi, klubi tjetër i futbollit që ai ndjek në Instagram është ish-ekipi i tij Newell’s  i Old Boys, ku Messi filloi karrierën e hershme me të rinjtë e klubit, për të cilin ka folur rregullisht për rikthimin në të ardhmen.

Klubet tjera që janë të lidhur me transferimin e Messit, por nuk ndiqen në rrjete sociale nga argjentinasi janë: Interi, Paris Saint-Germain, Manchester Unitedi dhe Juventusi.

COMMENTS

x