fbpx

Kastrati jep lajmin e madh për familjet nevojtare: Fillon ndërtimin e 8 shtëpive tjera

HomeKosovë

Kastrati jep lajmin e madh për familjet nevojtare: Fillon ndërtimin e 8 shtëpive tjera

Humanisti i madh shqiptar, Halil Kastrati, po vazhdon ndihmën nga familjeve nevojtare në gjithë shqiptarinë.

Vetëm sot, Hixha Kastrati me “Jetimat e Ballkanit” kanë nisur ndërtimin e 8 shtëpive për familjet skamnore, shkruan Ballkani.info.

Postimi i plotë:

8 Shtepi u nisen sot ne Komunen e Klines😊

Secila ne gjendje me te rende se tjetraSecila e lodhur nga hallet e jetes dhe nga skamja😢

Disa ja fillonin vajit nga gezimi e disa vraponin ne perqafim si na shikonin ne oborret e tyre duke na thene Shyqyr qe na erdh dita me ju pa juve tek ne

Me plot gezim e priten lajmin se po behen me shtepi te reja

Te gjitha shtepite jane nga memorandumi bashkepunes me Komunen e Klines

Bamires, Zoti kurre mos ju humbte!

COMMENTS

x