Connect with us

Kosovë

Kandidati i NISMA-s i bindur që e fiton pa balotazh Podujevën

Published

on

Edhe në këto zgjedhje, Nisma Socialdemokrate në Podujevë garon me kandidatin për kryetar të kësaj Komune, Xhemajl Hasani.Për dallim nga partitë tjera, Nisma në listën e vetë i ka vetëm tetë kandidatë për asamblenë komunale.

Kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani, nëpërmjet publikimeve në rrjete sociale, po shprehet i bindur se këtë garë do e fitojë pa balotazh.

Më poshtë emrat e kandidatëve për këshilltarë komunalë:Xhemajl Hasani
Ilmi Tahiri
Xheljane Govori
Gafurr Shabani
Fatmir Zeka
Florida Kadriu
Granit Hasani
Ferki Pollomi

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor. Në garë për kreun e Podujevës janë Shpejtim Bulliqi i VV-së, Ekrem Hyseni i LDK-së, Floretë Zejnullahu e PDK-së, Besnik Tahiri i AAK-së, Xhemajl Hasani i Nismës dhe Gazmend Islami i Ballit Kombëtar Demokrat.

Advertisement
Comments