Kajtazi: Dikur mblidheshin 50 mijë protestues kundër Ascoacionit, sot heshtin

0 minutes, 47 seconds Read

Analisti Vehbi Kajtazi ka reaguar pas protestës së mbajtur sot në Prishtinë kundër Asociacionit dhe marrëveshjes së Ohrit.

Kajtazi ka thënë se nuk ka kurrfarë rëndësie numri i pjesëmarrësve në protestë, por sipas tij e rëndësishme është pse kanë dalë.

Ai tutje ka shtuar se dikur ishin mbledhur 50 mijë protestues për të kundërshtuar Asociacionin, dhe sot ata po heshtin pasi që Asocacionin po e themelon pikërisht njeriu që i kishte thirrë ato protesta.

Postimi i plotë:

Kurrfare rendesie nuk ka numri i pjesemarresve ne nje proteste. E rendesishme eshte pse kane dale ata.

Dikur mblidheshin nga 50 mije persona ne shesh kunder Zajednices.

Sot, heshtin kur ate po e themelon pikerisht njeriu qe i kishte thirrur ne ato protesta.

Protestuam apo heshtem, marreveshja e Kurtit me Vuçiqin e ben Serbine hisedare ne qeverisjen e Kosoves.

Kete do ta kuptojme kur te nis bashkeqeverisja Kurti – Vuçiq.

Publikime te ngjashme