fbpx
HomeLajmeKosovë

Kadri Veseli shërohet nga koronavirusi

Është shëruar nga koronavirusi, kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli.

Në njoftimin e PDK’së thuhet se Veseli, i ka falenderuar qytetarët, anëtarët e Partisë Demokratike tës Kosovës dhe miqtë e shumtë të cilët e telefonuan gjatë ditëve sa ishte I infektuar.

“Faleminderit të gjithëve që më qëndruat afër gjatë kësaj kohe. Nuk kam pasur simptoma të rënda, por nuk ishte edhe situatë e lehtë izolimi. Shfrytëzoj rastin të kërkoj nga ju që t’i mbani maskat, ta ruani distancën dhe t’i pastroni duart sa më shpesh, për ta ruajtur veten dhe të tjerët nga kjo sëmundje.” – ka thënë ai.

COMMENTS