fbpx

Ka dalë në qarkullim versioni pak më i lirë i Samsung Galaxy S20

HomeTech

Ka dalë në qarkullim versioni pak më i lirë i Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 Fan Edition është pasardhësi i Galaxy S10 Lite.

Deri më tani ka 3 versione të Samsung Galaxy S20: Normal, versionin Plus dhe versionin Ultra. Ajo që mungonte në këtë formacion është një model më i lirë.

Por tani është shfaqur në një rrjedhje për herë të parë, transmeton Telegrafi.

Analisti i njohur Evan Blass ka publikuar një imazh të një telefoni të lirë nga kjo kompani.

Sipas tij, do të quhet Galaxy S20 Fan Edition.

Sidoqoftë, është e imagjinueshme që ai të dalë në disa tregje si Galaxy S20 Lite.

Vetëm pjesa e përparme e pajisjes mund të shihet në foto.

Ashtu si me S20, vrima e kamerës është e përqendruar në pjesën e sipërme të ekranit.

Korniza rreth ekranit është më e trashë se variantet e tjera S20.

Sipas raporteve të mëparshme, S20 Fan Edition do të ketë një procesor Snapdragon 865, bateri 4,500 mAh, RAM 6 GB dhe hapësirë  ruajtëse 128 GB. Thuhet se do të mbështetë rrjetin 5G.

Çmimi dhe disponueshmëria nuk dihen ende. Ndoshta do të kushtojë midis 649 dhe 699 euro. Për krahasim: Versioni normal i S20 kushton 899 euro. /Telegrafi/

COMMENTS