Connect with us

Shqiperi

Ja si mund të kualifikohet Shqipëria në Botërorin “Katar 2022”

Published

on

Shqipëria është duke ëndërruar për ta mbyllur në vendin e dytë në grupin I. Në Botërorin “Katar 2022” do të shkojnë 13 përfaqësuese nga Evropa.

Në kualifikueset zyrtare, direkt në Botëror kualifikohen vendet e para (10).

Më tej, 10 vendet e dyta bashkohen me dy ekipet më të mira të Ligës së Kombeve dhe 12 skuadra të ndara në 3 grupe me nga katër do të çojnë vetëm 3 ekipe në Katar.

Në total, nga Europa, 13 përfaqësuese do të marrin pjesë në Botërorin “Katar 2022”.

Advertisement
Comments