fbpx

Ish-mjeku i OBSH-së jep një paralajmërim të tmerrshëm për koronavirusin

HomeLifestyleShendetësi

Ish-mjeku i OBSH-së jep një paralajmërim të tmerrshëm për koronavirusin

Ish-mjeku i OBSH-së parashikon vite me radhë trazirat e COVID-19.

Njerëzit do të kenë nevojë për një kartë të vogël të verdhë në aeroporte për të treguar imunizimin kundër virusit COVID-19, transmeton lajmi.net.

“Bota do të luftojë koronavirusin për tre deri në katër vitet e ardhshme pasi pikat e nxehta të virusit kalojnë nga një komb në kombin tjetër, dhe numri i pandemisë do të mbetet për dekada”, tha Dr. Larry Brilliant, raporton usatoday.

Dr. Larry Brilliant, një epidemiolog nga Kalifornia, i cili ishte pjesë e një ekipi të Organizatës Botërore të Shëndetit në vitet 1970 që ndihmuan në zhdukjen e lisë.

“Me vaksina efektive që ka mundësi të shfaqen nga dhjetëra kandidatë në të gjithë botën dhe trajtime efektive, përfshirë plazma konvulsive dhe antitrupa monoklonalë, për të ndihmuar njerëzit të shërohen më shpejt”, tha Brilliant, i cili kryeson bordin këshillues për Ende Pandemics.

COMMENTS