Inter then hegjemoninë 11 vjeçare të dominimit të Juventus, shpallet kampion i Seria A!

HomeSportSporti ndërkombëtar

Inter then hegjemoninë 11 vjeçare të dominimit të Juventus, shpallet kampion i Seria A!

Inter është kampion i ri në Serie A duke i dhënë fund dominimit 11 vjeçar të Juventusit.

Skuadra e Antonio Contes, u shpall kampion për herë të 19-të.

Me këtë rast edhe matematikisht është siguruar titulli, kur kanë mbetur edhe katër javë deri në fund dhe Inter është 13 pikë përpara në renditjen tabelare, ku pasohet nga Atalanta e cila është në vendin e dytë.

Atalanta sot nuk ka arritur të marrë fitore duke barazuar 1:1 me Sassuolon, me çka edhe i ka siguruar titullin e 19 Interit.

COMMENTS