Kategoria: Vendore

Ja se si u dorëzua Azem Syla në Polici (Video)

Pas dy ditësh, i kërkuari Azem Syla të premten erdhi në Kosovë. Rreth orës 11:30 ai u dorëzua në pikën kufitare në Vermicë, ndërsa i përcjellur nga EULEX-i...

Nis seanca ndaj Azem Sylës

Para pak çastesh në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka nisur seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Syla. Ky i fundit u dorëzua...

Për çfarë krimesh dyshohet grupi i Azem Sylës prej 51 vetash (Dokument)

Por për çka dyshohet ky grup kriminal i udhëhequr nga ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe deputeti i Partisë...

Kadri Veseli përgëzon Azem Sylën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mirëpritur dorëheqjen nga të gjitha përgjegjësit institucionale të deputetit i cili gjendet në arrati, Azem...

Mustafa: Liberalizimi i vizave ndodh brenda pak javesh

Brenda një kohe të shkurtër qytetarëve të Kosovës do t’u mundësohet të lëvizin lirshëm në vendet e Bashkimit Evropian, ka thënë kryeministri Isa Mustafa...

Deputetët e PDK-së prijnë për shpenzime në udhëtimet jashtë vendit (Foto)

Instituti Demokratik i Kosovës ka publikuar analizën e shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit të Kuvendit të Kosovës. Janë deputetët e PDK-së, nënkryetarin e...

Azem Syla: Jep dorëheqje nga posti i deputetit por nuk dorzohet

Deputeti i deritashëm i Kuvendit të Kosovës, Azem Syla, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëhqeje nga të gjitha përgjegjësitë institucionale. Pa treguar vendin...

Ja sa është pasuria marramëndse e Azem Sylës

Policia është në kërkim të deputetit të PDK-së, Azem Syla. Mediat kanë raportuar se ai dyshohet si i përfshirë në krim të organizuar – shpërlaje parash....

Policia Largohet nga Fshati i Azem Sylës (Video)

KALLXO.com sjell xhirime nga momenti kur veturat e policisë kanë filluar të largohen pas rreth tri orë qëndrimi dhe bastisjeje në shtëpinë e Sylës. Njësitet e...

Bekim Haxhiu: Rexhep Selimi është njeri i pabesë

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka theksuar se Rexhep Selimi është njeri i pabesë. “Ai gjithmonë ka qenë njeri i pabesë”, ka theksuar Haxhiu në emisionin...