Kategoria: Vendore

REUTERS: TË MËRKURËN, REKOMANDIMI PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE

Planet për liberalizim të vizave për në Evropë për 127 milionë qytetarë nga Kosova, Turqia, Ukraina dhe Gjeorgjia pritet të realizohen këtë javë nga...

Ambasada Gjermane nuk cakton më terminë brenda pak ditesh Kosovaret levizin pa viza

Kështu së paku kanë deklaruar për lajmi.net, disa qytetarë të cilët gjatë kësaj jave ishin interesuar për terminë pranë kësaj ambasade. “Më thanë mos...

Ilir Deda: Kusari-Lila do të vijë në parti, me Jahjagën nuk kemi biseduar

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili para disa ditësh dha dorëheqje nga kjo parti, ka thënë se nuk ka biseduar me ish-të parën e shteti Atifete...

Bisedat telefonike të grupit të Azem Sylës flasin për korruptimin e Dino Asanajt

Azem Syla është përgjuar duke folur dhe duke dhënë urdhra anëtarëve të grupit të tij. Ai është munduar të jetë i kujdesshëm duke përdorur shumë shkurt...

Lunaçek përkrahë Çollakun kundër ndalimit të flamurit në Eurovizion

Pas reagimit të djeshëm të Ministrit të Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ndaj Organizatës së Eurovizionit, ku këta të fundit e ndaluan flamurin e Kosovës...

Deputetët e pozites mashtrojnë Kuvendin

Prova mashtrimi kanë dhënë të premten deputetët e subjekteve në pushtet. Kanë qenë 72 sish të nënshkruar në regjistrin e vijimit të seancës, kartelat e 62...

Ja se si u dorëzua Azem Syla në Polici (Video)

Pas dy ditësh, i kërkuari Azem Syla të premten erdhi në Kosovë. Rreth orës 11:30 ai u dorëzua në pikën kufitare në Vermicë, ndërsa i përcjellur nga EULEX-i...

Nis seanca ndaj Azem Sylës

Para pak çastesh në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka nisur seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Syla. Ky i fundit u dorëzua...

Për çfarë krimesh dyshohet grupi i Azem Sylës prej 51 vetash (Dokument)

Por për çka dyshohet ky grup kriminal i udhëhequr nga ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe deputeti i Partisë...

Kadri Veseli përgëzon Azem Sylën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mirëpritur dorëheqjen nga të gjitha përgjegjësit institucionale të deputetit i cili gjendet në arrati, Azem...