Kategoria: Vendore

Sejdiu: Vendimet për paraburgim, si receta për paracetamola (Video)

Anëtari i Kryesisë së AKR-së, Korab Sejdiu, ka komentuar rastin e fundit të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari në burg. “Nga fatkeqësitë...

Gjykatësi nuk i lejon pesë aktivistët e tjerë të VV-së t’i japin lamtumirën e fundit Astrit Deharit

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjykatësi nuk u ka lejuar pjesëmarrjen në...

Ambasadorja gjermane flet për zgjedhjet, mundësitë e punësimit në Gjermani dhe liberalizimin e vizave

Zgjedhjet e reja dhe të parakohshme i kushtojnë Kosovës kohë dhe para, ndërsa nuk do të ndryshonin diçka esenciale për sa i takon zhvillimeve politike në...

Grupi i dyshuar terrorist përgatiste sulme në Kosovë, Maqedoni e Shqipëri (Dokument)

Prokuroria Speciale e Kosovës thotë se të arrestuarit e së premtes në mbrëmje, nën dyshimin për terrorizëm, po përgatisnin sulme në Kosovë, Maqedoni dhe...

Chelsea shfrytëzon rastin, ngjitet në krye të Premierligës (Video)

Chelsea ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen kundër Everton me rezultat 5-0, në ndeshjen e javës së njëmbëdhjetë të Premierligës. Golat për “blutë”...

Kërkesa e familjes Dehari: Të mos bëhet autopsia pa prezencë të mjekëve të pavarur

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se kërkesa e familjes Dehari është që të mos bëhet autopsia e Astrit Deharit pa qenë prezent mjekët e pavarur dhe neutral që...

Kryeprokurori i Prizrenit: Dehari ka gërvishtje në qafë e duar

Vdekja e Astrit Deharit nga Prokuroria Themlore në Prizren është regjistruar si vdekje e dyshimtë. Këtë vlerësim e bëri të ditur për KALLXO.com Sylë Hoxha,...

Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzën kundër Azem Sylës dhe grupit të tij

Një prokuror ndërkombëtar i PSRK-së i parashtroi dy aktakuza në Gjykatën Themelore të Prishtinës në lidhje me krim të organizuar dhe korrupsion ndaj grupit të...

Lunacek: Çelësi për liberalizimin e vizave, është në duar të politikanëve kosovarë

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe Raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek ka thënë i vjen keq që nuk ka progres të mjaftueshëm në lidhje me përmbushjen e...

Edhe pak orë deri tek emërimi në postin e zëvendëskryeministrit: Rrugëtimi i Ramiz Kelmendit drejt Qeverisë

Deputetit tashmë të pavarur të Kuvendit të Kosovës dhe biznesmenit të njohur, Ramiz Kelmendi, sipas njoftimeve të ditës dhe burimeve nga kabineti afër tij, i...