Kategoria: Vendore

Nuk harrohet lehtë Enver Hoxha: Ferizajasit e kujtojnë në 34 vjetorin e vdekjes

Me nderime, e nisën mbledhin për liderin e ndjerë, që ende e duan shumë. Fronti Popullor në Ferizaj, u mblodhën këtë të enjte për të shënuar 34-vjetorin e...

Në strofullën e kryehajdutit: Kush e “tradhtoi” Admir Muratajn

“Të rrallë, shumë të rrallë janë kriminelët që nuk lënë gjurmë”. Kjo shprehje nga kriminalistika i shkon për shtat edhe Admir Muratajt, i cili pas...

Merkel me 29 prill para Vuçiqit dhe shqiptarëve paraqet këto kërkesa të forta

Çka do të ndodh me 29 prill në Berlin? Në ditën e parë të Kërshëndellave Ortodokse do zgjidhet fati i dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës me këtë edhe...

Stafi i aeroportit te Rinasit bashkëpunoi në grabitje, nuk dha “alarmin e kuq” dhe policisë nuk iu hap dera

Stafi i koncesionarit “TIA” dhe i shoqërisë “ICTS Albania” që është ngarkuar për të siguruar rendin dhe qetësinë e aeroportit “Nënë Tereza”...

Hooper: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA në nivelin më të ulët në 20 vjet

Një analist me përvojë në politikën e Ballkanit, ka thënë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë në nivelin më të ulët në 20 vjetët...

Pamjet si hynë në pistë grabitësit, ndjekja nga policia dhe shkëmbimi i zjarrit (Video)

Grabitja brenda aeroportit të Rinasit zgjati vetëm 90 sekonda. Pamjet ekskluzive të siguruara nga Report Tv tregojnë në detaje gjithë dinamikën e ngjarjes....

VIDEO/ Kjo është deklarata për të cilën u shkarkua ministri Ivan Todosijeviq

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar sot nga detyra ministrin e Administrimit i Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, njofton Klan Kosova. Shkak për shkarkimin e...

Detaje të reja për vjedhjen në Aeroportin e Shqipërisë, grabitësit vranë rojën dhe morrën 2 milionë euro

Aeroporti i Rinasit është goditur sërish nga një grup prej 4 personash, të cilët kanë vjedhur dhe qëlluar me armë drejt rojeve të sigurisë së blindit që...

Ja çka u gjet në veturën e personit të djegur mbrëmë, dyshohet për vrasje të rëndë

Në veturën e personit që u gjet i djegur mbrëmë kishte edhe gëzhoja arme, dyshohet për vrasje të rëndë. Mbrëmjen e kaluar u raportua se një person u gjet pa...

Komandanti amerikan në Kosovë: Nëse FSK-ja shkelë mandantin e saj, ne do të reagojmë!

Komandanti i forcave amerikane në Kosovë, Kolonel Roy Macaraeg, ka deklaruar në bazën Bondsteel afër Ferizajt se ushtarët nën komandën e tij “do duhej të...