Kategoria: Vendore

Testi i profesorit analfabet!

Një test që është bërë publik në rrjetet sociale e që është përpiluar nga një profesor i njërit nga Fakultetet në Kosovë është duke marrë vëmendjen e...

Ministri Tahiri pajtohet për mosdekretim të Ligjit për Paga

Për mosdekretimin e Ligjit të ri për Paga dhe duke përkrahur kërkesën e shërbyesve korrektues është deklaruar sot edhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri,...

Abelard Tahiri ‘sulmon’ Endrit Shalën: E papranueshme që një zyrtar të mbajë armë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka komentuar rastin e gjuajtjes me armë nga një pjesë e kabinetit të Qeverisë Haradinaj dhe rastin gjyqësor ndaj tyre....

Selmanaj: AAK’ja s’lëkundet për taksën, edhe nëse rrezikohet rënia e Qeverisë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka thënë se janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje të parakohshme parlamentare nëse...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë....

SBASHK’u i bie pishman, kërkon të mos dekretohet Ligji për Paga

Disa ditë pasi SBASHK’u ndërpreu grevën e mbajtur për tre javë, kjo pasi u ngriten koeficientët për paga, kjo Sindikatë po kërkon që mos dekretohet Ligji...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen...

Zbulohet dokumenti turk: Pavarësia e Shqipërisë u shpall me aprovim nga Perandoria Osmane

Gazeta turke pro-qeveritare, “Milliyet” ka publikuar një dokument ku thuhet se Perandoria Osmane ka dhënë dritën jeshile për pavarësinë e Shqipërisë....

E vendosën flamurin kombtarë në xhami, marrin gjobë nga shteti serb

Në fshatin Miratoc, komuna e Preshevës në xhamin e fshatit me rastin ditës së flamurit, fshatarët kanë vendosur flamurin kombëtarë, pas disa muajsh,...