Kategoria: Vendore

Haradinaj: E duam Amerikën, por nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe nuk e heqim taksën deri në njohje

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dalë nga takimi i liderëve shtetëror që u mbajt sot në Qeveri pas letrës së zyrtarëve amerikan ku kërkohet heqja e taksës....

Deda: Budallallëk të mos e dëgjojmë Amerikën, ende nuk e kemi arritur fundin e së keqes

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se Kosova rrezikon të përballet me pasoja tragjike, nëse nuk e dëgjon Amerikën për heqjen e taksës. Deda...

Thaçi për taksën: Për pak dëm që ia kemi bërë Serbisë, kemi marrë flakaresh nga SHBA’ja

Thaçi, ka thënë se nuk është menduar asnjëherë që Kosova mund të vijë në pozicion kur në diskutim do të vinte marrëdhënia e saj me Shtetet e Bashkuara të...

Presidenti alarmon: SHBA-së është duke i humbur durimi!

Hapja e debatit, në gusht të vitit të kaluar për korrigjimin/ndryshimin/shkëmbimin e territorit mes Kosovës dhe Serbisë bëri që në fjalorin e ditës të...

Haradinaj i ashpër me Thaçin: nuk ndërrohen territori dhe kufijtë!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka goditur prapë presidentin e vendit, Hashim Thaçi, rreth idesë së tij për korrigjim kufijsh mes Kosovës e Serbisë....

“Nëse dikush mendon të sulmojë një serb të pafajshëm, të vijë të sulmojë djalin tim, Shqiptarin”

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka mbajtur një fjalim në Seul të Koresë së Jugut. Aty po zhvillohet Samiti i Federatës Botërore të Paqes. Kurti ka...

Sabit Geci: Gënjeshtra janë fjalët se e kemi dashur Ibrahim Rugovën (Video)

Ish- komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sabit Geci, ka thënë se krahu i luftës në Drenicë nuk e ka dashur Ibrahim Rugovën. Sabit Geci, në “Debat...

Mblidhen krerët e shtetit

Presidenti Hashim Thaçi është duke mbajtur takim të përbashkët me partnerët e koalicionit qeverisës. Takimi i tyre po zhvillohet në një restaurant në...

SHBA i reagon ashpër udhëheqësve të Kosovës: Hiqeni taksën! Mos shkilni mbi sakrificën e Shtetit Amerikan dhe të ushtrave amerikanë

Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër...

Letër e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës: Hiqeni taksën!

Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër...