Kategoria: Vendore

Betim Merdiu, kryesuesi i kuvendit komunal në Dragash, rrëfen se si u sulmua nga biznesmeni

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Dragashit, Betim Merdiu është sulmuar dje fizikisht nga biznesmeni kosovar, Naser Arifi, i cili është edhe pronar i Kuk Comerc....

“Kriminel t’ka cof morri” – “Shko qiti qaj n’shpi UDB-ashit”, përplasje e ashpër mes deputetëve të VV-së dhe PDK-së

Akuza dhe ofendime të rënda kanë drejtuar ndaj njëri-tjetrit, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu me deputeten e Vetëvendosjes Drita Millaku....

Trumpi uron 11 vjetorin e Pavarësisë, rithekson rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, përmes një letre, ka përgëzuar mbarë popullin e Kosovës për përvjetorin e njëmbëdhjetë të...

Trump në mënyrë të drejtpërdrejtë i kërkon Serbisë ta njoh pavarësinë e Kosovës

Duket se presidenti Amerikan Donald Trump e ka shfrytëzuar mënyrën më të mirë për t’ia kërkuar Serbisë njohjen e pavarësisë së Kosovës, raporton...

Ish-ambasadori holandez: Hiqeni taksën, ja çka duhet të bëjë SHBA dhe BE kundër Serbisë!

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, ka komentuar letrën e zëvendësasistentit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, që u ka dërguar...

Ngrihet peticion kundër profesoreshës maqedonase që i bëri komentet shoviniste për aksidentin tragjik

Derisa tërë vendi është në zi për fatkeqësinë në të cilën humbën jetën 14 persona, ndërkaq dhjetëra të tjerë u lënduan, profesoresha universitare për...

PD: Ja pse deputeti jonë e gjuajti Edi Ramën me ngjyrë (Foto/Video)

Partia Demokratike ka sqaruar arsyet pse Edi Paloka gjuajti me bojë Kryeministrin Edi Rama. Sipas PD-së, qëndrimi i Nënkryetarit të Parlamentit erdhi për shkak të...

Shumica e viktimave në aksidentin e ndodhur në Maqedoni janë shqiptarë

Shumica e viktimave që humbën jetën sonte nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë janë nga Gostviari. Sipas burimeve viktimat janë shumica nga...

Takohen Thaçi dhe Kosnett: Të largohen pengesat për vazhdimin e dialogut

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, ndërsa është biseduar për tema të ndryshme të...

Stolteneberg prapë kundër: Ia kam bërë të qartë Haradinajt që FSK’ja nuk mund të shkojë në veri

Kryeministri Ramush Haradinaj tha dje se Forcat e Armatosura të Kosovës (FSK), mund të shkojnë kudo në çdo cep të territorit të Kosovës, mirë po sot atij ju...