Kategoria: Tech

Facebook po paguan fëmijët deri në moshën 13-vjeçare që ta instalojnë këtë aplikacion

Facebook ka vendosur që të paguajë të rinjtë për të instaluar një aplikacion për hulumtimin e rrjeteve sociale. Gjigandi i rrjeteve sociale, i cili është...

Facebooku bën bashkë Instagramin, Messengerin dhe WhatsAppin

Rrjeti më i madh në botë social, Facebook, është duke planifikuar që t’i bashkojë funksionet për bisedë të Instagramit, Messengerit dhe WhatsAppit në një...

Çfarë është shtrirja e postimeve në Facebook dhe si funksionon? (video)

Facebook është rrjeti social më i madh në botë. Në tre mujorin e tretë të 2018-ës kishte 2.27 miliardë përdorues aktivë në muaj. Duke e vendosur në...

Një video e Huawei P30 Pro zbulon katër kamerat e pasme dhe 5G-në

Huawei P30 do të jetë flagshipi i parë i kompanisë për vitin e ardhshëm dhe sapo është shfaqur në formën finale të dizajnit falë një videoja e cila fokuson...

Keni fshirë ndonjëherë gabimisht fotografitë nga smartfoni? Ja si t’i riktheni

Fshirja e fotografive gabimisht në smartfonë, qoftë ai Samsung apo iPhone, është më se i zakonshëm në mesin e përdoruesve. Megjithatë ekziston një mundësi e...

Gjërat që duhet të bëjmë që ta bëjmë një kompjuter më të shpejtë

Kompjuteri iu është ngadalësuar dhe nuk dëshironi të bleni një të ri? Këto janë tre gjërat që duhet të bëni që ta bëni më të shpejtë. Nëse nuk...

Ngritja dhe rënia e Perandorisë Zuckerberg

Mark Zukerberg, nuk është personi i parë në historinë njerëzore, që është frymëzuar nga August Çezari, themeluesi i Perandorisë Romake. Por ai është një...

Apple del me iOS 12.1.1

Kompania Apple vjen me versionin e ri; iOS 12.1.1 Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Gjithashtu, tani do të keni...

Sulmohet hapësira kibernetike e Kosovës, çfarë rreziku pritet?

Siguria nacionale e Kosovës është vënë në rrezik për shkak të sulmeve në ueb faqet e institucioneve shtetërore të Republikës së Kosovës nga hakerët....

Galaxy S10 me një risi që po godet keq iPhone

Samsung Galaxy S10 ka dalë me një risi që lë prapa iPhone. Kështu, me risinë e re, prurja e re e kompanisë koreano-jugore mund t’i lërë pas iPhone-t dhe...