Kategoria: Stil

Si t’ia Mbushësh Mendjen një Femre të Vështirë?

Si të biesh dakord me një femër të vështirë? Femrat e vështira janë ato që bien në sy menjëherë. Nuk kënaqen lehtë, nuk janë aspak mendjelehta dhe besimi...

Pas 21 viteve martesë, gruaja ime donte që unë të shkoja me një grua tjetër në takim…

Pas 21 viteve martesë, gruaja ime donte që unë të shkoja me një grua tjetër në një takim. “Unë të dua,” tha gruaja ime, “por e di se kjo grua tjetër të...

Këto 5 arsyet pse burrat tradhtarë nuk e lënë gruan e tyre

Në ditët e sotme ruajtja e një martese nuk është një detyrë e lehtë. Sipas statistikave, qelizat bazë të shoqërisë kanë filluar të shpërbëhen tri herë...

Partnerë me të njëjtin profesion kanë bashkëjetesë monotone

Partnerët që kanë të njëjtin profesion kanë një bashkëjetesë monotone. Në këtë përfundim arrin një studim i publikuar në “The Telegraph”. Studiuesit,...

Po i pati këto 5 cilësi një grua, mos e lini t’ju ikë

Janë të paktë rastet kur jeta sjell për ju burra, një grua të veçantë, që është e destinuar të bëhet gruaja e ëndrrave tuaja. Takime të tilla janë...

Indi, për një selfie rrezikon jetën, i riu bie nga 15 metra lartësi (Video)

Mund të kishte përfunduar shumë herë më keq por ia “hodhi” vetëm me një krah të thyer. Një djalë i ri në Indi për një selfie rrezikoi edhe jetën e tij....

Për të gjithë ju që jeni kurioz, ky është kuptimi i orës 0:00, 1:11, 2:22, 3:33…

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë. E ndërsa ka skeptikë që thonë se...

Të futemi brenda shtëpisë që u shit më së shtrenjti në botë (Foto)

Kur je i pasur je i pasur, por nëse po shikon si të jesh numër 1 atëherë ky është një vend për të nisur kërkimin. Mirësevini në “Château Louis XIV” E...

Fshatra si në përralla (Foto)

Këto pamje përrallore që duket sikur kanë dalë nga ndonjë libër vijnë nga fshatra të ndryshëm anembanë botës. Janë të veçantë, të bukur dhe çlodhës....

Pesë gjërat që njerëzit e mençur i bëjnë gjatë vikendit

Largohen nga interneti Nëse kaloni më pak kohë në internet, do të gjeni më shumë kohë për veten dhe familjen. Prandaj, tregoni familjes të minimizojnë...