Kategoria: Sport

Ramos: Ja pse e fituam titullin!

Sergio Ramos ka thënë se ky është shpërblimi i punës së madhe që kanë bërë Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka thënë se ky titull është fryt i...

Prishtina fiton Kupën, siguron Europa Leaguen (Video)

Prishtina ka mposhtur Dritën në finale të Kupës së Kosovës dhe ka siguruar pjesëmarrjen në Europa League Prishtina ka fituar kupën e Kosovës, pasi në finale...

Formacioni i kombinuar Real – Atletico (Foto)

Goal.com ka përzgjedhur formacionin më të mirë të kombinuar me lojtarët e Real Madridit dhe Atletico Madridit Real Madrid dominon formacionin e kombinuar me...

Mavraj nuk ishte i vetmi: Ja futbollistët tjerë të Kombëtares që nuk e bartin ‘Birrën e Pejës’

Mbrojtësi nga Kosova, Mërgim Mavraj nuk ka qenë i vetmi që nuk e ka bartur në fanellë sponsorin e Kombëtares shqiptare, që është ‘Birra e Pejës’, gjë që...

Shpërthen Mërgim Mavraj, i quan te paudhë gjithë kritikët (Foto)

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është bërë temë diskutimi në gjitha mediat shqiptare. Mavraj gjatë ditës së djeshme, përmes një postimi...

Uefa befason Kombëtaren shqiptare

Grupi i kontrollit të UEFA-s për substancat e ndaluara mësyu në rezidencën ku është grumbulluar Kombëtarja shqiptare në Bad Waltersdorf të Austrisë....

Seferi godet fuqishëm kuqezi serbin dhe tatuazhin e Ratko Mlladiqit

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi,dëshmoi cilësitë e tija dhe shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Krstin. Nuri Seferi ka fituar në rundin e gjashtë duke e...

Momenti i ngritjes së kupës nga kampionët (Video)

Sigal Prishtina ka fituar me pesë pikë epërsi ndaj Pejës në finalen e madhe të Superligën së Kosovës në basketboll. Kjo ka qenë ndeshja e pestë filane në...

RTK transmeton meçin Arnold Gjergjaj vs David Haye

Pas reagimit të familjes së Arnold Gjergjajt, RTK ka vendosur që ta transmetojë meçin e boksierit shqiptar. Sonte pas orës 23:00, Gjergjaj i njohur ndryshe si...

Xhaka me pagë marramendëse te Arsenali

Granit Xhaka do të përfitojë 110 mijë funte në javë te Arsenali. Mesfushori kosovar Granit Xhaka do të luajë për Arsenalin nga sezoni i ardhshëm. Lajmi është...