Kategoria: Sport

Ushtarët danezë të KFOR-it në përkrahje të klubit në Prishtinë, paguajnë bileta!

Ushtarët danez të KFOR-it kanë zbarkuar në stadiumin “Fadil Vokrri” për të shikuar ndeshjen mes Kosovës dhe Danimarkës. Ata me vete kishin marrë një flamur...

Mavraj u largua nga Greqia, sepse aty nuk kishte xhami për tu falur

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për...

Portieri i Zelandës së Re, në mesin e 50 të vrarëve në sulmin terrorist

Atta Elayyan, portieri i Zelandës së Re në futsall, është një nga viktimat që humbi jetën të premten pas sulmit terrorist që ndodhi në Christchurch. Këtë e...

E pabesueshme, edhe një lojtar tradhton Shqipërinë për Greqinë

Sulmuesi Marius Vrushaj, i huazuar nga Olimpiakosi te Vilem 2 në Holandë, i hapi rrugën largimeve në masë të talenteve shqiptarë drejt Greqisë. Atë e ndoqi...

Vjen momenti i debutimit të dytë të Zidane te Reali, sfidë e vështirë për Atleticon!

Për herë të parë që nga 19 maji, Zinedine Zidane do të ulet sërish në stol për të drejtuar Realin në një ndeshje të kampionatit spanjoll. Asokohe, më...

Mesut Ozil i dorëzon ftesën Erdoganit për në dasmën e tij

Ylli i futbollit gjerman me origjinë turke Mesut Ozil u takua me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan, në aeroportin “Ataturk” në Stamboll. Gjatë takimit të tyre,...

Ylli australian i krishterë bie në sexhde për viktimat në Zelandë të Re

Futbollisti i krishter, Kosta Barbarouses që luan për ekipin e Melbourne Victory, golin që e shënoi sot ia ka kushtuar tragjedisë që ndodhi në Zelandë të Re....

UEFA i beson Nuzëss, në këtë ndeshje do të referoj 4-shja e gjyqtarëve nga Kosova

Gjithnjë e më shumë, UEFA dhe FIFA po u jep hapësirë gjyqtarëve tanë, falë paraqitjes së tyre jashtëzakonisht të mirë që po tregojnë në garat e tyre....

Ndeshja derbi në Turqi fillon me lutje për të vdekurit në Zelandë të Re

Ndeshja derbi në Turqi e zhvilluar sot në mes të Fenerbahce e Sivaspor ka filluar në një mënyrë më ndryshe. Lojtarët dhe tifozët në stadium janë lutur për...

Zidane komenton zërat e transferimit të Mbappes, tregon mendimin e tij edhe për Bale, Isco e Marcelo

I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës së mëparshme, francezi dërgoi një mesazh optimizmi për tifozët e “Los...