Kategoria: Sport

Kaos në Beograd. Sulmohen basketbollistët Buduçnostit të Malit të Zi. Vrisni ‘shiptarët’

Në Beograd po mbretëron atmosferë e tensionuar. Bëhet fjalë për ndeshjen e serisë finale të play-off-it ndërmjet ekipit serb të Crvena Zvedës dhe atij...

Tottenhami në gjysmëfinale pas një ndeshjeje të çmendur dhe dramatike ndaj Cityn në Etihad

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn....

Arsenal fiton bindshëm ndaj Napolit, Chelsea zhbllokohet në fund (Video)

Arsenal ka bërë një hapë të rëndësishëm drejt gjysmëfinales me fitoren 2-0 ndaj Napolit në Emirates. Topçinjtë kanë dominuar çerekfinalen e parë ndaj...

Nje “klase” me femijë nga Kosova i bejnë befasi Rashices! (Video)

Dhjetra nxënës me origjinë nga Kosova që mësojnë në një shkollë shqiptare në Gjermani, e kanë befasuar Milot Rashicën – yllin kosovar të futbollit që...

Kosova e dominon Bullgarinë, por ishim pa fat dhe nisëm kualifikimet me barazim

Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Bullgarisë në takimin e parë të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020 të Grupit A. Pjesa e parë e...

Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën

Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën Kosova do të ndeshet ndaj Bullgarisë në mbrëmjen e sotme, në takimin e...

Hyri në mesin e tifozëve kroatë me flamurin e Serbisë, serbi shpëtohet nga policia (Video)

Kroacia sonte luan në Budapest, kundër Hungarisë në raundin e dytë kualifikues për EP. Përkatësisht, mes tifozëve kroatë, një sebe kishte provokuar tifozët...

Zyrtare: Shkarkohet Christian Panucci, kombëtarja drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema

Christian Panucci shkarkohet, nuk është më trajner i kombëtares. Christian Panucci nuk është më trajner i kombëtares shqiptare, ka njoftuar zyrtarisht Federata...

Eriksen: Do t’i tregoj Anglisë se Kosova është shumë e rrezikshme

Superylli i Danimarkës, Christian Eriksen, u shpreh tejet i befasuar me lojën e Kosovës në barazimin 2-2 në Prishtinë. Mesfushori i Tottenhamit u paraqit në...

Kosova nuk mposhtet, Danimarka merr vetëm një barazim në “stërvitje”

“Ne do të bëjmë një stërvitje shumë të mirë ndaj Kosovës”. Këto ishin fjalët e trajnerit danez para ndeshjes miqësore Kosovë – Danimarkë, por që në...