Kategoria: Sporti vendor

Kosova e pandalshme në Izrael, Kuka në finale

Loriana Kuka ka vazhduar suksesin në Tel Aviv duke kaluar në finale të Grand Prix. Kuka në gjysmëfinale mposhti me ippon britaniken Powell. Në finale ajo do të...

Majlinda Kelmendi rrëmbenë medaljen e artë mposhtë izrealiten me ippon në Izrael

Majlinda Kelmendi ishte e jashtëzakonshme sot në Grand Prix “Tel Aviv”, duke qenë superiore ndaj kundërshtarëve. Ajo arriti të rrëmbejë medaljen e artë në...

“10 year Challenge”: Ja si dukej Shaqiri para 10 vjetësh

“10 year Challenge” ka bërë që njerëzit të postojnë fotografi të ndryshëm të tyre të vjetra në rrjetet sociale, e të njëjtën gjë e ka bërë edhe...

Cikalleshi debuton me gol, i shënon Kariusit (Video)

Sokol Cikalleshi e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën te skuadra e tij e re, Akhisar. Sulmuesi kavajas u transferua para pak ditësh te kjo skuadër pas...

Zyrtare: Mavraj prezantohet te klubi i ri

Mërgim Mavraj është zyrtarizuar si futbollist i Ingolstadt në Bundesligën 2 gjermane. Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, ndërpreu bashkëpunimin me...

Ilir Latifi-Corey Anderson, momentet më të mira nga duelet e fundit

Pak orë na ndajnë nga meçi mes Ilir Latifit dhe Corey Anderson në mbrëmjen e UFC 232. Shqiptari i vetëm në UFC ka pesë fitore në gjashtë duelet e fundit,...

Gjiganti turk kërkon sulmuesin e Kombëtares së Kosovës

Galatasaray po kërkon sulmues dhe për këtë i ka hedhur sytë nga kampionati vendas. Në orbitën e kampionëve të Turqisë të cilët në gjysmën e parë të...

Emocionuese: Reagimet fëmijëve kur takojnë Shaqirin dhe Salahun do t’ua ndreqin ditën, të gjithë po e duan yllin shqiptar!

Xherdan Shaqiri, Mohamed Salah dhe Andy Robertson kanë vizituar një shkollë lokale në Liverpool ku kanë befasuar fëmijët në prag të Krishtëlindjeve. Xherdan...

Kosova miqësore me Danimarkën

Përfaqësuasja e Kosovës në futboll do të luaj miqësore me Danimarkën në muajin Mars të vitit 2019. Ndeshja do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në...

FIFA publikon renditjen përfundimtare të vitit – Belgjika e para, Kosova vendi me ngritjen më të madhe më 2018

FIFA ka publikuar renditjen përfundimtare  të Kombëtareve për vitin 2018, ku dhjetëshja e parë nuk ka pësuar ndryshime, ndërsa Përfaqësuesja e Kosovës...