Kategoria: Sporti vendor

Largohet De Biasi,ja kush është Kosovari që bëhet selektor i Shqipërisë

Gianni De Biasi mesa duket është i tunduar për të zgjedhur vendin e tij, Italinë, për të vijuar karrierën si trajner. Kombëtarja “Azzurre” i ka bërë një...

Federata e Futbollit të Turqisë uron Kosovën për pranimin në UEFA (Foto)

Federata e Futbollit të Turqisë ka publikuar një mesazh urimi për Kosovën e cila u pranua si anëtare me të drejta të plotë në UEFA, raporton Anadolu Agency...

Këto janë 54 shtet anëtare të UEFA-s që votojnë sot për Kosovën (Lista)

Krerët UEFA mblidhen sot (martë) në Budapest për Kongresin e 40-të ku pikë kryesore shqyrtimi do të jetë aplikacioni për anëtarësim i Kosovës ne UEFA, si...

Pas pak minutash Kosova anëtarja e 55 e UEFA-s

Kosovës sot do t’i duhen më shumë se sa 28 vota për t’u bërë anëtarja më e re e UEFA-s. Delegacioni i Kosovës tashmë ka arritur në Budapest të...

Sot mbahet mini-Maratona

Sot në kryeqytetin e Kosovës do të mbahet Mini-Maratona 5km. Organizatorët e kësaj garë sportive Aferdita Paqarada dhe Diellza Kolgeci, kanë bërë më dije se...

Valentin Spaqi pas trillerit ndaj Dritës: Ishte ndeshje dramatike, merituam fitoren

Seria finale e Play-Offit të Ligës së Parë filloi sot me ndeshjen Rahoveci-Drita, ku fitores i’u gëzua Rahoveci me rezultat të ngushtë, 65-61. Pas ndeshjes,...