Kategoria: Sporti vendor

UEFA i beson Nuzëss, në këtë ndeshje do të referoj 4-shja e gjyqtarëve nga Kosova

Gjithnjë e më shumë, UEFA dhe FIFA po u jep hapësirë gjyqtarëve tanë, falë paraqitjes së tyre jashtëzakonisht të mirë që po tregojnë në garat e tyre....

“Kosova është gjaku im” i’u thotë francezëve Zeneli, France Football e ngrit në qiell

Gazeta e njohur franceze “France Football”, që deri vonë ka zgjedhur futbollistin më të mirë në botë, ka bërë një reportazh special për Arbër Zenelin. Ky...

UEFA ia merr organizimin Spanjës për shkak të Kosovës

Ndeshjet e rrethit elitë të grupit të 5-të për Kampionatin evropian U-17 “Irlanda 2019” të parapara të zhvillohen në Spanjë, do të luhen në Zvicër. Një...

Majlinda Kelmendi e pandalshme, fiton medaljen e artë në Gjermani

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në kategorinë -52 kg në garën e fortë Grand Slam. Ajo fitoi me ippon kundër garueses nga Mongolia Sosorbaram Lkhagvasuren....

Tifozėt turq kundėr Serbisė nė pėrvjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės: “Serbia ėshtė Kosovė”

Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë...

Shaqiri e Januzaj urojnë përvjetorin e pavarësisë

Dy yjet shqiptare të futbollit, Xherdan Shaqiri dhe Adnan Januzaj, kanë uruar për 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Të dy shfrytëzuan rrjetet sociale për...

VIDEO/ Migjen Basha e bën për “spital” serbin, ndëshkohet me të kuq

Migjen Basha u largua nga ndeshja vetëm pas 11 minutave në derbin e Greqisë në mes të Aris dhe Panionios. Mesfushori shqiptar bëri një ndërhyrje të rrezikshme...

Sërish shënon Milot Rashica (video)

Ylli i Kosovës në futboll, Milot Rashica e ka shënuar edhe golin e dytë personal për Werder Bremen. Aktualisht rezultati në ndeshjen Bremen – Augsburg është...

Shpaloset Flamuri i Kosovës, nisin problemet në shtetin që se njeh Kosovën! Ndeshja rrezikon të mos luhet!

Drejtuesit e klubit të hendbollit Istogu (femrat) kanë bërë me dije se po hasin në probleme në shtetit e Spanjës. “Pas 34 orëve udhëtim KHF Istogu ka arritur...

Zyrtare: Zeneli i bashkohet Stade de Reims

Pas shumë raportimeve ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar nga Stade de Reims për blerjen e Arbër Zenelit. 23-vjeçari iu bashkua klubi francez nga Heerenveni pas një...