Kategoria: Sporti vendor

Nje “klase” me femijë nga Kosova i bejnë befasi Rashices! (Video)

Dhjetra nxënës me origjinë nga Kosova që mësojnë në një shkollë shqiptare në Gjermani, e kanë befasuar Milot Rashicën – yllin kosovar të futbollit që...

Kosova e dominon Bullgarinë, por ishim pa fat dhe nisëm kualifikimet me barazim

Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Bullgarisë në takimin e parë të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020 të Grupit A. Pjesa e parë e...

Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën

Tifozët më të veçantë në stadium, plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën Kosova do të ndeshet ndaj Bullgarisë në mbrëmjen e sotme, në takimin e...

Zyrtare: Shkarkohet Christian Panucci, kombëtarja drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema

Christian Panucci shkarkohet, nuk është më trajner i kombëtares. Christian Panucci nuk është më trajner i kombëtares shqiptare, ka njoftuar zyrtarisht Federata...

Eriksen: Do t’i tregoj Anglisë se Kosova është shumë e rrezikshme

Superylli i Danimarkës, Christian Eriksen, u shpreh tejet i befasuar me lojën e Kosovës në barazimin 2-2 në Prishtinë. Mesfushori i Tottenhamit u paraqit në...

Kosova nuk mposhtet, Danimarka merr vetëm një barazim në “stërvitje”

“Ne do të bëjmë një stërvitje shumë të mirë ndaj Kosovës”. Këto ishin fjalët e trajnerit danez para ndeshjes miqësore Kosovë – Danimarkë, por që në...

Super, super KOSOVA!

Vetëm 5 minuta pas golit të barazimit të shënuar nga Danimarka, Kosova ka rikthyer epërsinë. Pas një asistimi të Arbër Zenelit, Bersant Celina ka rikthyer...

Ushtarët danezë të KFOR-it në përkrahje të klubit në Prishtinë, paguajnë bileta!

Ushtarët danez të KFOR-it kanë zbarkuar në stadiumin “Fadil Vokrri” për të shikuar ndeshjen mes Kosovës dhe Danimarkës. Ata me vete kishin marrë një flamur...

Mavraj u largua nga Greqia, sepse aty nuk kishte xhami për tu falur

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për...

E pabesueshme, edhe një lojtar tradhton Shqipërinë për Greqinë

Sulmuesi Marius Vrushaj, i huazuar nga Olimpiakosi te Vilem 2 në Holandë, i hapi rrugën largimeve në masë të talenteve shqiptarë drejt Greqisë. Atë e ndoqi...