Kategoria: Sporti ndërkombëtar

Atletico e fiton Ligën e Kampionëve, e dëshmojnë këto statistika

Atletico Madridi është favoriti për ta fituar Ligën e Kampionëve. Atletico e eliminoi Bayernin në gjysmëfinale, për t’u kualifikuar në finalen e Milanos, ku e...

Real Madrid – Manchester City keto do jan 11-shet startuese

Real Madrid dhe Manchester City do të përballen sonte me fillim nga ora 20.45, për takimin e dytë gjysmëfinal në Ligën e Kampionëve. Reali dhe City u ndanë...

Atletico eliminoi gjashtë kampionë shtetesh këtë sezon në LK

Atletico Madridi është kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve duke eliminuar Bayernin në gjysmëfinale. Skuadra e drejtuar nga Diego Simeone duke e...

Federata e Futbollit të Turqisë uron Kosovën për pranimin në UEFA (Foto)

Federata e Futbollit të Turqisë ka publikuar një mesazh urimi për Kosovën e cila u pranua si anëtare me të drejta të plotë në UEFA, raporton Anadolu Agency...

Nico Rosberg për her të 4 del i pari

Nico Rosberg monopolizon Botërorin e Formulës 1. Piloti gjerman i Mercedesit ka fituar edhe garën e katërt të këtij sezoni, Çmimin e Madh të Rusisë, duke u...

Sot luhet Real Sociedad-Real Madrid ja cilat do jan formacionet

Real Sociedad dhe Real Madrid do të përballen nga ora 16:00 në kuadër të xhiros së 36-të të La Ligas E përditshmja sportive katalune, Mundo Deportivo, ka...

Barcelona mund të shesë Neymarin

E ardhmja e Neymarit prej muajsh është kthyer në objekt diskutimi në ambientet e Barcelonës. Pavarësisht deklaratave të drejtuesve të klubit për rinovimin e...

Ronaldo luan ndaj Man Cityt

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të jetë i gatshëm të martën kundër Manchester Cityt. Aktualisht portugezi është i lënduar në muskul, gjë...