Kategoria: Sporti ndërkombëtar

Barcelona spektakël në ‘Bernabeu’, mposht sërish Realin dhe prek titullin

Barcelona marshon e sigurt drejt titullit kampion në La Liga. Katalanasit e drejtuar nga Leo Messi kanë mposhtur 1-0 në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Real...

Man City mban hapin me Liverpool, fitore shënon edhe Man Utd

Manchester City dhe Manchester United kanë mbyllur edhe xhiron e 29-të në Premierligë. Man City ka shënuar fitore minimale në udhëtim kundër Bournemouth, për...

Madhështore: Barcelona falenderon tifozët, publikon foto me flamurin e Kosovës

Edhe njëherë dëshmohet se Barcelona ka tifoza të shumtë edhe nga Kosova. Barcelona mbremë zhvilloi ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt në Ligën e...

Revolucion 300 milionësh te Chelsea: Ikën Sarri, vjen Zidane – Formacioni i mundshëm me francezin

Chelsea është duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Ligën Premier, e tani u eliminuan edhe nga FA Cup. Kështu...

Arsenali mposhtet nga BATE në ndeshjen e parë, Xhaka dobët (VIDEO)

Arsenali është befasuar në ndeshjen e parë të fazës së parë të eliminimit direkt në Ligën e Evropës duke u mposhtur 1 me 0 nga Bate Borisov....

Aguero shkruan historinë, Man City shpërfytyron Chelsea-n

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka shënuar...

Bale arrin rekordin prej 100 golave për Realin, ja si krahasohet me Benzeman dhe Ronaldon

Gareth Bale e shënoi golin e 100-të në karrierën e tij në Real Madrid, mirëpo uellsianit i është dashur më shumë kohë për ta arritur këtë rekord sesa që i...

Bayern shfrytëzon gabimin e Dortmund, fiton ndaj Schalke dhe afrohet në 5 pikë me liderët

Bayern Munich e ka shfrytëzuar për mrekulli hapin flas të Borussia Dortmund në xhiron e 21-të të Bundesligës. Gjiganti bavarez ka shënuar fitore me rezultatin...

Formacionet e mundshme të ‘El Clasico’

Lionel Messi me gjasa të mëdha do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit që Barcelona e zhvillon të mërkurën mbrëmë ndaj Real...

Lajmi i fundit: Gjendet aeroplani i futbollistit të zhdukur

Është gjetur aeroplani i futbollistit të zhdukur të Premier League, Emiliano Sala. Kështu janë duke raportuar të gjitha mediat botërore, ne veçanti Sky dhe BBC,...