Kategoria: Sporti ndërkombëtar

Kaos në Beograd. Sulmohen basketbollistët Buduçnostit të Malit të Zi. Vrisni ‘shiptarët’

Në Beograd po mbretëron atmosferë e tensionuar. Bëhet fjalë për ndeshjen e serisë finale të play-off-it ndërmjet ekipit serb të Crvena Zvedës dhe atij...

Tottenhami në gjysmëfinale pas një ndeshjeje të çmendur dhe dramatike ndaj Cityn në Etihad

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn....

Arsenal fiton bindshëm ndaj Napolit, Chelsea zhbllokohet në fund (Video)

Arsenal ka bërë një hapë të rëndësishëm drejt gjysmëfinales me fitoren 2-0 ndaj Napolit në Emirates. Topçinjtë kanë dominuar çerekfinalen e parë ndaj...

Portieri i Zelandës së Re, në mesin e 50 të vrarëve në sulmin terrorist

Atta Elayyan, portieri i Zelandës së Re në futsall, është një nga viktimat që humbi jetën të premten pas sulmit terrorist që ndodhi në Christchurch. Këtë e...

Vjen momenti i debutimit të dytë të Zidane te Reali, sfidë e vështirë për Atleticon!

Për herë të parë që nga 19 maji, Zinedine Zidane do të ulet sërish në stol për të drejtuar Realin në një ndeshje të kampionatit spanjoll. Asokohe, më...

Ylli australian i krishterë bie në sexhde për viktimat në Zelandë të Re

Futbollisti i krishter, Kosta Barbarouses që luan për ekipin e Melbourne Victory, golin që e shënoi sot ia ka kushtuar tragjedisë që ndodhi në Zelandë të Re....

Ndeshja derbi në Turqi fillon me lutje për të vdekurit në Zelandë të Re

Ndeshja derbi në Turqi e zhvilluar sot në mes të Fenerbahce e Sivaspor ka filluar në një mënyrë më ndryshe. Lojtarët dhe tifozët në stadium janë lutur për...

Zidane komenton zërat e transferimit të Mbappes, tregon mendimin e tij edhe për Bale, Isco e Marcelo

I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës së mëparshme, francezi dërgoi një mesazh optimizmi për tifozët e “Los...

Modelja publikon komunikimin me Ronaldon: Më tha se do të mi kafshonte… (FOTO)

Modelja venezueliane, Alexandra Mendez ka zbuluar mesazhet me përmbajtje seksuale, që i ka dërguar Cristiano Ronaldo, gjatë kohës kur luante te Reali i Madridit....

Del video e Ronaldos duke motivuar bashkëlojtarët para fillimit të pjesës së dytë

Ashtu siç bëri në Real Madrid në shumë raste, Cristiano Ronaldo e udhëhoqi Juventusin deri në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve. Juve kishte një mal...