Kategoria: Shendetësi

Zbuloni 5 elementët që ndikojnë pozitivisht në shëndetin e lëkurës tuaj

Produktet natyrale të bukurisë kanë gjithnjë efekt mjaft pozitiv në lëkurë. Por sipas faqes “Healthy-life” disa produkte natyrale garantojnë një lëkurë...

Shkencëtaret festojnë, vaksina kundër diabetit u testua me suksesë!

Diagnoza e njerëzve me diabet në të gjithë botën rritet çdo ditë e më shumë, ndaj autoritetet shëndetësore janë shumë të shqetësuara për këto shifra...

Mbi 72 milionë klikime: Ushtrimet e muskujve të barkut për tetë minuta (Video)

Muskujt e barkut janë ëndërr e çdo mashkulli, duan ta pranojnë këtë apo jo Ushtrimet për muskujt e barkut janë ndër ato ushtrime të cilat vazhdimisht bëhen,...

Shenjat që paralajmërojnë kancerin, mos i injoroni kurrë

Sa herë dëgjoni fjalën kancer, nuk mund të mohoni që ju përshkon një ndjenjë frike dhe ankthi. Është shumë normale të përjetoni një gjë të tillë pasi...

Mos e injoroni: Ky problem i zakonshëm mund të jetë shenjë e kancerit

Dhimbjet e vazhdueshme të fytit të jenë një shenjë e hershme e kancerit, kanë paralajmëruar ekspertët. Dhimbjet e fytit, së bashku me dhimbjet e veshi,...

Trajtoni sa më shpejtë problemet me mishrat e dhëmbëve, po rrezikoheni nga kjo sëmundje

Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve mund të rrisin rrezikun e sëmundjes së Alzheimerit më vonë. Shkencëtarët kanë gjetur për herë të parë se bakteret që...

A është kafeja turke apo ekspreso më dëmshme për shëndetin?

Mijëra njerëz e konsumojnë në mëngjes, pas punës por edhe në mbrëmje. Kafeja ka mijëra minerale të ndryshme të cilat ndikojnë në përmirësimin e...

Çaji i gjelbër, ilaç për shumë sëmundje, këto janë përfitimet shëndetësore

Ky lloj I çajit përmban shumë veti shëruese dhe parandalon shumë sëmundjë të rrezikshme përfshirë këtu edhe kancerin, sumundjet e zemrës, sëmundjet e...

Si të përmirësoni shikimin

Shikimi i dëmtuar është si rezultat i çrregullimit funksional, furnizimit të dobët me gjak etj. Zakonisht shikimi dëmtohet nga përdorimi i tepërt i telefonit,...

Efektet negative që mund të shkaktojë gjumi i tepërt

Ekspertët thonë se gjumi është shumë i rëndësishëm dhe mungesa e tij sjell probleme serioze. Por, një gjumë i tepërt gjithashtu paraqet problem serioz....