Kategoria: Fetare

Besimtarët sfidojnë të ftohtin për ta dëgjuar dersin e Shefqet Krasniqit (Foto)

Edhe pse temperatura në Prishtinë shënon 5 gradë celsius, kjo nuk ka ndalur besimtarët që të shkojnë në Xhaminë e Madhe për të ndjekur ligjëratën e Shefqet...

Shefqet Krasniqi u kthehet ligjëratave në Xhaminë e Madhe

Pas 4 vitesh e gjysmë, imami Shefqet Krasniqi do t’i kthehet ligjërimit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për kallxo.com vetë Shefqet...

Publikohet Ilahija e shumëpritur ”Qomarun” nga Armend Beqiri dhe Merita Burrniku (Video)

Publikohet Ilahija e shumëpritur – Kamerun nga Armend Beqiri dhe Merita Burrniku. Cover : Mostafa atef Qomarun قمر سيدنا النبي Video: Meriton Derguti...

Hoxhë Halil Kastrati rrëfen për sëmundjen e djalit, një person i ofron veshkën

Ndihmoi shumë jetim e bëri me kulm shumë familje të pastreha, pa fituar asgjë në këmbim. Por, tani Hoxha dhe humanisti i njohur, Halil Kastrati ka nevojë për...

Shejh Karadavi: “Ju flas për herë të fundit..”

Dr.Jusuf el Karadavi, kryetari i Unionit botëror të dijetarëve musliman, në takimin e unionit në Stamboll deklaroi që kjo është hera e fundit që ai iu drejtohet...

Fotoja e mbrëmjes nga Zvicrra, Halil Kastrati sëbashku me një djalosh i prekur nga sindroni down (FOTO)

Fotoja e mbrëmjes direkt nga Zvicrra. Halil Kastrati sëbashku me një djalosh i prekur nga sindroni dawn i cili u ngjitë në skenë vetëm për ta përqafur Halil...

Fara e zezë si ilaç

Sëmundjet të cilat i shëron Fara e zezë SHËRIMI I PROBLEMEVE TË ZEMRES: Merrni 1/2 lugë vaj të farës së zezë të përzier me ndonjë pije të nxehtë ,te...

Universiteti i Harvardit njeh ajetin e Kuranit si një ndër shprehjet më të mëdha për drejtësi

Fakulteti Juridik i Harvardit është një ndër institucionet më të respektuara të SHBA-së. Ai mban bibliotekën më të madhe të drejtësisë në botë. Barack...

Nurmagomedov falenderon Salah: Krenar që muslimanët kanë një model si ti!

Mohamed Salah është kthyer në një model për shumë të rinj musliman dhe jashtë kësaj nuk ka mbetur as kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov....

Morgan Freeman: Ezani është një nga meloditë më të ndjera në botë (video)

Ai i bëri këto komente pas një vizite në një xhami gjatë xhirimeve të dokumentarit “History of God” (“Historia e Zotit”) për National Geographic. Ju mund...