Kategoria: Fetare

Mavraj u largua nga Greqia, sepse aty nuk kishte xhami për tu falur

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për...

Thirret ezani i parë në xhaminë më të madhe të Turqisë (Video)

Në xhaminë Çamlıca e cila është ndërtuar në kodrën më të lartë të Stambollit dhe ndërtimi i së cilës ka zgjatur për 6 vite u thirr ezani i parë. Ezani...

Dikur kishte thënë se “Islami është një gënjeshtër” dhe “Kurani është helm”, ish-politikani holandez konvertohet në Islam

Një ish-anëtar i partisë holandeze të ekstremit të djathtë njoftoi të hënën se ai është konvertuar në Islam. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Vajza përlot shikuesit me ilahin kushtuar Elvis Naçit (Video)

Elvis Naqi ishte pjesë e emisionit N’Kosovë Show, ku vajza e cila këndon për ketë emision e përlot Elvisin dhe shikuesit me ilahin kushtuar atij (Video)....

Dikur shkatërroi xhaminë, tani ka ndërtua mbi 90 të tilla! (Video)

Dikur kishe qene ne krye të shkatërrimit të një xhamie të shekullit XIX, dhe kishte urrejtur islamin, por tani, ai ka ndërtuar më shumë se 90 sosh. Kjo është...

Adem Ramadani – Amaneti i Gurbetçarit (VIDEO)

Adem Ramadani ka publikuar ilahinë e re me titull ” Amaneti i Gurbetçarit”. Përmbajtja e tekstit i është përkushtuar kryesisht njerëzve që jetojnë jashtë...

“Sa të rrezikshëm janë myslimanët?”: Artikulli i priftit suedez me rekord të pëlqimit dhe shpërndarjes në rrjetet sociale

Artikulli i Kryetarit të Krahut të Majtë të Unionit të Kishave në Suedi, Stefan Lindquist, të cilën e shkroi në rrjetet sociale në lidhje me myslimanët, ka...

Norvegjezët çdo ditë e më shumë po konvertohen në myslimanë, ja shifrat e vitetve të fundit

 Një studiues në Departamentin e Studimeve të Kulturës dhe Gjuhës Orientale të Universitetit të Oslos, ka bërë të ditur se në vitet e fundit numri i të...

Letra e Profetit Muhamed që vlen deri në ditën e Kijametit: Ja çfarë thotë për të krishterët

Sipas traditës së murgjëve krishterë të manastirit ‘Shën Katerina’ në Sinaj, profeti Muhamet shpesh e vizitonte manastirin dhe zhvillonte biseda me klerikët...

Myslimanët e duan Jezusin: 6 gjëra që nuk i keni ditur për Jezusin në Islam

Myslimanët nuk besojnë se Jezusi ishte djali i Zotit, por besojnë se ai ishte profet. Ja gjashtë gjëra që mund të mos i keni ditur për rolin e Jezusit dhe...