Kategoria: Rajoni

Fjalimi prekës i një deputeti në Turqi me prejardhje nga Ballkani: Vendi im ia hoqi taksën Serbisë e cila ka kryer masakra

Dy javë më parë, Turqia, e udhëhequr nga Rexhep Taip Erdogan, ka miratuar në Parlamentin e saj një marrëveshje të tregtisë së lirë midis Serbisë dhe...

Sërish përplasje, avionët luftarak turq ‘pushtojnë’ qiellin grek

Një tjetër përplasje e tensionuar ka ndodhur mes dy Greqisë dhe Turqisë. Greqia ka akuzuar shtetin turk për provokim. Reagimi i Greqisë vjen pasi dy avionë turq...

Qeni ilir s’e don Putinin, shikojeni reagimin e tij!

Sot vëmendja ishte në Serbi, ku presidenti rus Vladimir Putin vizitoi Beogradin. Për të nderuar ardhjen e tij presidenti serb Aleksander Vuçiq, i dhuroi një qen...

Vuçiq trimerohet para Putinit dhe kërcënon: Kosova vendosi taksën dhe formoi Ushtrinë, nuk do të poshtërohemi kurrë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka treguar se me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin ka biseduar për shumë çështje që po përballet Serbia, por me theks...

Vuçiq i bën Putinit dhuratë një qen Sharri, i referohen si ‘racë autoktone serbe’

Serbia është duke e pritur në vizitë presidentin rus Vladimir Putin dhe ka bërë përgatitje të mëdha për mikun e tyre. Madje, sic raporton gazeta serbe Blic,...

Protestë kundër vizitës së Putinit në Serbi: Do të na rrënojë edhe më tepër shtetin

Organizata të ndryshme joqeveritare dhe qytetarë kanë bërë thirrje për protesta kundër vizitës së Vladimir Putinit në Serbi. Ata kanë thënë se kjo protestë...

Vehabisti nga Novi Pazari planifikoi atentant ndaj Putinit në Serbi?

ISIS ka planifikuar ta vrasë presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në një sulm terroristë të armatosur me eksplozivë dhe armë zjarri. Ky konspiracion është...

Vuçiq: Ata që po protestojnë e vendosën kufirin me Kosovën

Aleksandar Vuçiq deklaroi se letra të cilën ia kanë dërguar organizatorët e protestës “1 nga 5 milionë” në të cilën i kërkohet të bëhet publik plani...

Mentori i Putinit, paralajmëron arrestimin kryetarit të Maqedonisë nga CIA

Aleksandr Dugin, President i Lëvizjes Ndërkombëtare të Euroazisë dhe një nga udhëheqësit e mendimit politik të Rusisë njoftoi se Kryeministri maqedonas Zoran...

Serbia po e armatos intensivisht ushtrinë për luftë?

Ushtria e Serbisë po pajiset dhe po armatoset intensivisht, sepse ajo duhet të jetë e gatshme që të mbrojë çdo pjesë të territorit tonë si dhe serbët pa...