Kategoria: Rajoni

Kështu përgjigjet Ahmeti për ”kërcënimin” e Haradinajt (Video)

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka qenë i ftuar në emisionin Zig Zag në Tv Art ku në mes tjerash ka folur për ”kërcënimin” e paqenë të cilin ”e zbuloi”...

Po përgaditet atentat ndaj Ali Ahmetit?!

Ministri i Policisë, Mitko Çavkov për herë të parë del me dëshmi tronditëse. Pranon se shërbimi sekret maqedonas ka informacione të sigurta se përgatiten...

Mund të fillojë konflikt i ri në Bosnje

Në Bosnje është paraqitur rreziku për një konflikt të ri, mirëpo kësaj radhe mes serbëve që jetojnë në këtë shtet, në kuadër të entitetit të tyre të...

Kroacia sërish bllokon integrimin e Serbisë në BE

Në takimin e ambasadorëve të vendeve anëtare të BE-së, Kroacia sërish s’e ka dhënë pëlqimin për hapjen e kapitullit 23 në negociata e Serbisë me Bashkimin...

Reagon Eurovizioni pas fyerjes së Flamurit të Kosoves

Pas reagimit të drejtorit të RTK-së dhe reagimeve të tjera, zyrtarë të EBU-së dhe organizatorët e Eurovizionit, kërkuan falje. “Të enjten pasdite, në...

Mish pule i marinuar me djathë dhe domate qershi (video)

Shikoni këtë video dhe vetë përgatitni këtë ushqim fenomenal. Do t’ju lëshojë goja lëng vetëm duke e shikuar këtë xhirim, transmeton Telegrafi....

Presidentja kroate gjatë pritjes së Erdoganit, vëmendja në gjoksin e saj

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan e ka nisur sot vizitën në Kroaci. Ai është takuar fillimisht me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Erdogan me...

Të gjitha braktisjet e Lëvizjes Vetëvendosje deri me tash… Lama, Deda, Halimi, Gecaj

Lëvizja Vetëvendosje, si subjekti më i madh opozitar, sot mori një goditje të rëndë me largimin e deputetit Ilir Deda. Mirëpo, paraprakisht nga Vetëvendosje...