Kategoria: Rajoni

Betejë e ashpër në Serbi, Jeremiq thotë se Vuçiq është edhe “më i zi” se Millosheviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se vendeve të rajonit “iu pengon që Serbia është e fuqishme”. “Pse ato (mediat në rajon) i gëzohen...

Propaganda e Vucic përmes mediave të Beogradit: Marrëveshje ose luftë me Kosovën

Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi brenda vitit, kjo nuk ka dyshim....

Vuçiq në Bujanoc kërkoi falje që nuk din asnjë fjalë shqip

Gjatë vizitës se djeshme në Bujanoc, gazetari i agjencisë së lajmeve “Presheva Jone” ka zbuluar një element të Aleksandër Vuçiqi nuk e flet asnjë fjalë...

Dy fansa provokator, dalin me fanellat e Zvezdës në Kroaci, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det!

Fanella e klubit të Cërvena Zvezdës nga Beogradi, e klubit famëkeq, pavarësisht cilit sport i takojnë, janë të padurueshme në shumë rajone të Ballkanit! As...

Kryeministrja e Serbisë me partneren e saj presin bebe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq (43) dhe partnerja e saj disa vite më e re me moshë, mjekja Milica Gjuriq, së shpejti do të bëhen prindër, raportojnë...

Jovanoviq godet ashpër pro-rusët serbë: Në atë vend ku mirëpritet Putini nuk ka të ardhme

Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike, Çedomir Jovanoviq, iu është përgjigjur ashpër akuzave që i kanë ardhur nga politikanë të ‘Aleanca për Serbinë”,...

Rama për DW: Pa Amerikën, Kosova nuk do të çlirohej nga kthetrat e Beogradit

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte ekspozuar piktura,...

Zaev dhe Cipras nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

Kryeministri grek Aleksis Cipras dhe ai i Maqedonisë veriore Zoran Zev janë nominuar për cmimin novel për paqe për vitin 2019 nga ana e presidentit të grupit...

“Luftë” në Serbi ndërmjet pushtetit dhe opozitë se kush e vendosi kufirin me Kosovën

“Nuk i vendosi kufijtë në Jarinë dhe Bërnjak presidenti Vuçiq, por regjimi i Vuk Jeremiqit, Dragan Gjilasit dhe Boris Tadiqit”, ka thënë nënkryetari i...

Shpërthejnë protestat masovike kundër Vuçiqit në Serbi… Novi Sad, Nish, Çaçak (Foto, Video)

Mijëra qytetarë kanë protestuar edhe sonte në Serbi kundër presidentit Aleksandar Vuçiq. Kësaj herë protesta madheshtore “një nga pesë milionë” është...