Kategoria: Rajoni

Nënshkruhet “Deklarata e Bukureshtit”: Aksi ortodoks i Ballkanit pa Maqedoninë Veriore e Malin e Zi

Kryeministrja e Rumanisë Viorica Dancila tha se liderët e katër vendeve pjesëmarrëse të një katërkëndëshi ballkanik, Serbia, Rumania, Bullgaria dhe Greqia...

Kandidati për kryebashkiak të Stambollit me plis në kokë, betohet me “besa besë”

Kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Paria AK) për kryetarin e Bashkisë së Stambollit, Binali Yıldırım, duke e përdorur fjalën “besa besë” në...

Vuçiç qanë në Nish: Serbia mbijetoi sanksionet dhe agresionin e NATO-s

“Serbinë nuk mund ta thyejnë, Serbia nuk mund ta fitojnë”, ka thënë sonte në Nish, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në shënimin e 20 vjetorit të...

Hyri në mesin e tifozëve kroatë me flamurin e Serbisë, serbi shpëtohet nga policia (Video)

Kroacia sonte luan në Budapest, kundër Hungarisë në raundin e dytë kualifikues për EP. Përkatësisht, mes tifozëve kroatë, një sebe kishte provokuar tifozët...

‘Urimi’ më i bukur për Karaxhiçin nga një mysliman i Bosnjës, pasi Haga e dënon me burgim të përjetshëm

Sapo u shpall vendimi për burggim të përjetshëm, në rrjetet sociale kanë shpërthyer komentet, dhe më i bukuri vjen nga një boshnjak mysliman, i cili ka shkruar,...

Aktori serb provokon keq serbët në 20 vjetorin e bombardimit të Serbisë nga NATO

Aktori serb Sergei Trifunoviç, një nga kundërshtaret e mëdhenj të Vuçiqit, ishte në protestën e djeshme në Beograd ku shpalosi një baner me flamurin amerikan....

Vuçiq i drejtohet sot qytetarëve të Serbisë pas protestave të dhunshme

Zyra e presidentit, Aleksander Vuçiq ka lajmëruar që ai do të flas sot për protestën e 16 marsit. Protestuesit dje hynë me forcë në Radio Televizionin e...

Vrasësi në Zelandë të Re i frymëzuar me këngë serbe, ja ç’thotë Vuçiq

Masakkra në dy xhami në Zelanën e re e ka bërë njeriu i cili nuk ka kurrëfarë lidhjeje me Serbinë, ka thënë sot kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic,...

Serbia nuk ndal provokimet/ Organizon paradë ushtarake afër kufirit me Kosovën në 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-s

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Milan Mojsiloviq ka bërë të ditur se janë të pëgatitur plotësisht për t’ju përgjigjur çdo...

Serbia refuzon propozimin e SHBA’së për Kosovën, e quajnë Trumpin hipokrit

Mediat në Beograd shkruajnë se Serbia nuk e pranon mënyrën e marrëveshjes me Kosovën, të cilën ua ka kërkuar përmes letrës që i ka dërguar presidentit serb,...