Kategoria: Magazina

Luana lanson projektin e ri “Boll u bo tu vujt”

Luana Vjollca ka publikuar projektin e ri të saj. “Boll u bo tu vujt” është krijimi i ri muzikor i bukuroshe shqiptare. Muzika është punuar nga Alandy dhe...

Oki: Kryeministër, pezulloje taksën, pezulloje burrë se shkum poshtë!

Pas ultimatumit që e ka dhënë SHBA-ja me letrën e fundit të dërguar krerëve të Kosovës për heqjen e taksës ka reaguar edhe aktori I famshëm Kosovar, Fatmir...

Historike! Dua Lipa fiton dy çmime Grammy (video)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’,...

Shqiptaret shkëlqejnë në festën para Grammy Awards

Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë shkëlqyer me paraqitjen e tyre në festën para ceremonisë madhështore të Grammy...

Gold AG paralajmëron “Shqiptar 3”

Reperi i njohur Gold AG është shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar për hitet e shumta të tij. Ndër vite, ai ka sjell shumë këngë, të cilat shpesh janë...

Shpetim Desku dhe gruaja e tij i futen papritmas në shtëpi Elvis Nacit, ja reagimi i tij kur i sheh tek dera

Këtë javë i ftuar në emisionin n’Kosovë Show ishte Elvis Naci, hoxha nga Shqipëria. Por para se të vinte në emision, Elvis Naci ka pasur një befasi në...

Armina Mevlani në fillim nuk e ka ditur se Shkëlzeni është djali i Sali Berishës

Gjatë një interviste të fundit blogerja Armina Mevlani ka lënë të kuptohet se në fillim nuk e ka ditur se Shkëlzeni ishte djali i Sali Berishës. Blogerja Armina...

Rikthehet pas një kohe të gjatë, VIP-at në përkrahje të Elvana Gjatës

Është rikthyer pranë miqve dhe fansave të saj pas një kohe të gjatë Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata është rikthyer pas një kohe të gjatë dhe duket se...

Modelja e njohur heq ‘botox-in’, thotë se ndjehet e lirë

Për vite me radhë ka përdorur të gjitha llojet e procedurave artificiale për të dukur sa më bukur dhe në formë. Por, pasi kishte zhveshur implantet e gjirit,...

Getoari, Marina dhe Flori Mumajesi në një emision së bashku? Flet moderatori i njohur zbulon të vërtetën

Prej ditësh po flitej, ndërsa sot bëri bujë lajmi se së shpejti do të nisë një spektakël i ri këndimi i ideuar nga Alaudin Hamiti, pjesë e të cilit do të...