Kategoria: Lajme

Lunaçek përkrahë Çollakun kundër ndalimit të flamurit në Eurovizion

Pas reagimit të djeshëm të Ministrit të Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ndaj Organizatës së Eurovizionit, ku këta të fundit e ndaluan flamurin e Kosovës...

Deputetët e pozites mashtrojnë Kuvendin

Prova mashtrimi kanë dhënë të premten deputetët e subjekteve në pushtet. Kanë qenë 72 sish të nënshkruar në regjistrin e vijimit të seancës, kartelat e 62...

Ja se si u dorëzua Azem Syla në Polici (Video)

Pas dy ditësh, i kërkuari Azem Syla të premten erdhi në Kosovë. Rreth orës 11:30 ai u dorëzua në pikën kufitare në Vermicë, ndërsa i përcjellur nga EULEX-i...

Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë

Në epokën e bombës bërthamore, vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë çdo vit në përmirësimin e teknologjisë dhe aftësisë së tyre...

Nis seanca ndaj Azem Sylës

Para pak çastesh në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka nisur seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Syla. Ky i fundit u dorëzua...

Për çfarë krimesh dyshohet grupi i Azem Sylës prej 51 vetash (Dokument)

Por për çka dyshohet ky grup kriminal i udhëhequr nga ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe deputeti i Partisë...

E dhimbshme: Familja Kryeziu nga Mleqani në kushte të mjerueshme (Video)

Familja Kryeziu në Mleqani i Malishevës nuk i kanë punët mirë. Përveç kushteve të rënda ekonomike, në këtë familje probleme shëndetësore ka edhe njëri nga...

“Do të lidhem me zinxhirë që të mos ndërtohet Arena Kombëtare”

Arkitekti italian Paolo di Nardo ka dhënë një deklaratë të fortë kundër stadiumit të ri “Arena Kombëtare”, projekt që pritet të ndërtohet në Tiranë....

Kadri Veseli përgëzon Azem Sylën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mirëpritur dorëheqjen nga të gjitha përgjegjësit institucionale të deputetit i cili gjendet në arrati, Azem...

Mustafa: Liberalizimi i vizave ndodh brenda pak javesh

Brenda një kohe të shkurtër qytetarëve të Kosovës do t’u mundësohet të lëvizin lirshëm në vendet e Bashkimit Evropian, ka thënë kryeministri Isa Mustafa...