Kategoria: Lajme

Horror plumbash në Serbi, i armatosuri hap zjarr drejt lokalit, ekzekuton 5 persona!

Masakër në Serbi, një person hap zjarr në drejtim të një lokali. Të shtënat më armë zjarri u regjistruan pranë një kafeneje në një qytet pranë...

Hashim Thaçi: Duhet të përmbyllim demarkacionin, që të lëvizim lirshëm!

Presidenti Hashim Thaçi ka ripërsëritur se demarkacioni është kusht për liberalizimin e vizave. Ai në një shënim në Facebook, ka theksuar se Kosova ka agjendë...

Isa Mustafa insiston: do ta votojmë Demarkacionin në Kuvend!

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në profilin e tij në FB ka insistuar sot që do të votohet në Kuvend Demarkacioni. Mustafa vazhdon ta cilësojë të drejtë...

Erdogan, shofer i Edi Ramës shetitje me makin mes miqësh(Video)

Kryeministri Edi Rama ka vizituar në Renjë moment të vështirë Turqinë, pas sulmit terrorist në aeroportin e Stambollit. Por, edhe pse në një moment të...

Pamjet spektakolare të grabitjes në Rinas, 26 të dyshuar (Video)

Pamjet e kamerave të sigurisë në Aeroportin “Nënë Tereza” tregojnë dinamikën e ngjarjes së rëndë, që shkatërroi të gjithë sistemin e sigurisë, ndërsa...

Fundjavë e ngrohtë por me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell . “Vranësirat gjatë...

Bulliqi: Faktet malazeze dëshmojnë se Kulla dhe Çakorri janë të Kosovës

Shpejtim Bulliqi, deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, i cili është edhe gjeograf ishte i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës. Me Bulliqin është...

Grabitja, zbardhen dëshmitë e punonjësve:U gjetëm të papërgatitur

Një ditë pas grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku u vodhën 995 mijë euro, janë zbardhur edhe dëshmitë e para të punonjësit e kompanisë e cila ka...

Isa Mustafa i vendosur: Kosova duhet ta ratifikoj demarkacionin!

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka theksuar se Kosova duhet ta ratifikoj demarkacionin me Malin e Zi. Ai ka theksuar kundërshtarët e demarkacionit që po thonë se...

Delawie: Disa njerëz po duan t’i prishin raportet me Malin e Zi për interesa politike

Tentimi për t’i prishur marrëdhëniet e Kosovës dhe Malit të Zi po shfrytëzohet nga disa persona vetëm për interesa politike. Kështu ka deklaruar ambasadori i...