Kategoria: Lajme

Oki: Kryeministër, pezulloje taksën, pezulloje burrë se shkum poshtë!

Pas ultimatumit që e ka dhënë SHBA-ja me letrën e fundit të dërguar krerëve të Kosovës për heqjen e taksës ka reaguar edhe aktori I famshëm Kosovar, Fatmir...

SHBA i reagon ashpër udhëheqësve të Kosovës: Hiqeni taksën! Mos shkilni mbi sakrificën e Shtetit Amerikan dhe të ushtrave amerikanë

Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër...

Letër e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës: Hiqeni taksën!

Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër...

Testi i profesorit analfabet!

Një test që është bërë publik në rrjetet sociale e që është përpiluar nga një profesor i njërit nga Fakultetet në Kosovë është duke marrë vëmendjen e...

Propaganda e Vucic përmes mediave të Beogradit: Marrëveshje ose luftë me Kosovën

Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi brenda vitit, kjo nuk ka dyshim....

Ministri Tahiri pajtohet për mosdekretim të Ligjit për Paga

Për mosdekretimin e Ligjit të ri për Paga dhe duke përkrahur kërkesën e shërbyesve korrektues është deklaruar sot edhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri,...

Abelard Tahiri ‘sulmon’ Endrit Shalën: E papranueshme që një zyrtar të mbajë armë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka komentuar rastin e gjuajtjes me armë nga një pjesë e kabinetit të Qeverisë Haradinaj dhe rastin gjyqësor ndaj tyre....

Selmanaj: AAK’ja s’lëkundet për taksën, edhe nëse rrezikohet rënia e Qeverisë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka thënë se janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje të parakohshme parlamentare nëse...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë....