Kategoria: Lajme

Arsenal fiton bindshëm ndaj Napolit, Chelsea zhbllokohet në fund (Video)

Arsenal ka bërë një hapë të rëndësishëm drejt gjysmëfinales me fitoren 2-0 ndaj Napolit në Emirates. Topçinjtë kanë dominuar çerekfinalen e parë ndaj...

KFOR-i drejt veriut, paralajmëron stërvitje të reja. Mediat serbe: Nisi! (VIDEO)

Ditëve në vijim nga KFOR do të bëhen të tjera trajnime dhe stërvitje të planifikuara në mbarë Kosovën. Kështu ka bërë të ditur vet KFOR përmes një...

Nuk harrohet lehtë Enver Hoxha: Ferizajasit e kujtojnë në 34 vjetorin e vdekjes

Me nderime, e nisën mbledhin për liderin e ndjerë, që ende e duan shumë. Fronti Popullor në Ferizaj, u mblodhën këtë të enjte për të shënuar 34-vjetorin e...

Në strofullën e kryehajdutit: Kush e “tradhtoi” Admir Muratajn

“Të rrallë, shumë të rrallë janë kriminelët që nuk lënë gjurmë”. Kjo shprehje nga kriminalistika i shkon për shtat edhe Admir Muratajt, i cili pas...

Merkel me 29 prill para Vuçiqit dhe shqiptarëve paraqet këto kërkesa të forta

Çka do të ndodh me 29 prill në Berlin? Në ditën e parë të Kërshëndellave Ortodokse do zgjidhet fati i dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës me këtë edhe...

Stafi i aeroportit te Rinasit bashkëpunoi në grabitje, nuk dha “alarmin e kuq” dhe policisë nuk iu hap dera

Stafi i koncesionarit “TIA” dhe i shoqërisë “ICTS Albania” që është ngarkuar për të siguruar rendin dhe qetësinë e aeroportit “Nënë Tereza”...

Hooper: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA në nivelin më të ulët në 20 vjet

Një analist me përvojë në politikën e Ballkanit, ka thënë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë në nivelin më të ulët në 20 vjetët...

Pamjet si hynë në pistë grabitësit, ndjekja nga policia dhe shkëmbimi i zjarrit (Video)

Grabitja brenda aeroportit të Rinasit zgjati vetëm 90 sekonda. Pamjet ekskluzive të siguruara nga Report Tv tregojnë në detaje gjithë dinamikën e ngjarjes....

VIDEO/ Kjo është deklarata për të cilën u shkarkua ministri Ivan Todosijeviq

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar sot nga detyra ministrin e Administrimit i Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, njofton Klan Kosova. Shkak për shkarkimin e...

Detaje të reja për vjedhjen në Aeroportin e Shqipërisë, grabitësit vranë rojën dhe morrën 2 milionë euro

Aeroporti i Rinasit është goditur sërish nga një grup prej 4 personash, të cilët kanë vjedhur dhe qëlluar me armë drejt rojeve të sigurisë së blindit që...